Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontaktní údaje

Marie Lárová, Dvůr Králové n. L.

tel.: 732 724 582

email: larova()seznam.cz

Dnešním dnem ruším rubriku "Fórum" - nepodařilo naplnit mé představy. Přesouvám tedy sem, příspěvky, které byly ve Fóru zveřejněny:

Děkuji Ing. Vondrákovi za velmi milé hodnocení mých stránek. Cením si jej o to víc, že je od člověka, se kterým se osobně neznám a který nezná ani mé rodiště Tři Sekery. S Hradcem Králové mám spojenu jednu vzpomínku, která se hodně vzdáleně taky týká Tří Seker. Z Královehradecka pocházeli prapředkové Třísekerských dosídlenců, kteří do Tří Seker přišli z polského Husince. Vzpomínka zde: http://www.tri-sekery.cz/clanky/satlava-hradec-kralove

Dík za projevenou podporu. Můj dík patří i aktivním spolutvůrcům těchto stránek. Pedevším Hainz Moses (posílá řadu fotek), můj bratr Bedřich Podhajský a moje teta Věra Podhaiská - učitelka v důchodu, za fotky z Chodovské Hutě vděčím Mirce Pavlíkové.

Díky těmto stránkách na sebe našli kontakt i bývalí spolužáci i vy se o to můžete pokusit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stará školní aktovka

Anna, 19. 10. 2018 21:45

Dobrý den, už delší dobu hledám školní starou, červenou aktovku ze 60.-70. let. Našla jsem Váš článek, pěkně napsaný! Tak mě napadlo, napsat tady poptávku na zmíněnou aktovku. Má ji prosím někdo k prodeji? Děkuji, Anna.

Levitra Helps To Keep A Sexual Relation Alive

Kevinpusty, 18. 9. 2018 20:46

Sexual relationship can be a pleasurable give and take relationship with one?s partner. If anything goes completely wrong on this give to get process, it can be enough to derail the connection. But any thing sometimes happens and that is unpredictable. Moreover, able to keep a proper sexual relationship means keeping oneself physically healthy. So just about any sexual disfunction needs to be helped by utmost care. One such health risk is impotence problems commonly found in men. Unable to keep a proper and prolonged penile erection brings about erection dysfunction. This is infact a serious problem for maintaining a wholesome sexual relationship. So when there arises this kind of problem it?s cognizant of treat it instead of sitting quiet.

The choice relating to the various available treatment options involve treatment which has a proper medicine. Response to a dental agent including Levitra can be be extremely effective in this context. Studies show that male impotence is primarily because of insufficient blood flow for the penis? veins and deficiency of stimulation also. Practising oral therapy of Levitra boosts the rate of the flow of blood that gradually stimulates the penis producing a hard erection, adequate to have an intercourse.Levitra is but one such drug which is discovered to be very effective. Clinically it's been proved it even creates patients who suffer from various health conditions like high blood pressure levels, high-cholesterol or diabetes. A lot of men, who took Levitra for the first time, responded positively for gaining high recovery rate. Besides, many experts have also found who's can be also taken with medicines accustomed to treat other health concerns.

Bílá Skála (pod Tišinou)

Tomáš Mikota, 15. 5. 2017 19:07

Krásný dobrý podvečer .
Dneska jsme si udělali výlet .. Z Krásného jsme jeli na kolech , abychom se podívali na Bílou skálu pod Tišinou .
Na Tišinu jsme dojeli v pohodě " funěli jsme " a teď nastalo pátrání kde je to kouzelné místo s nádhernou vyhlídkou do kraje .. křížem krážem jsme probádali les kolem Tišiny ale Bílá skála ne a ne se nám ukázat ... No pro dnešek jsme toho nechali a po signálce směrem na Dyleň pak na Kamenec jsme se vraceli domů do Krásného ... Příště určitě najdeme to kouzelné místo ... Jen mám prosbu pokud by nám někdo to pátrání mohl drobíček usnadnit a poradil nám tu správnou cestu a místo , kde se Bílá skála nachází . Děkuju moc a můžete napsat na tomas.mikota@doosan.com

přání dotazem

vilous, 21. 3. 2014 17:01

Dobrý den,
přál bych si znám historii domu č.3 KTS (číslováno kolem roku 1800), kdo tam bydlel? Pomůže mi někdo z místních znalců historie ?
Zdravím.
V.

vilous.duda@quick.cz

Re: přání dotazem

Marie, 21. 3. 2014 22:43

Vaše přání je jen těžko splnitelné. Velká část „paměti“ obce odešla s odsunutými německými obyvateli a nevím o nikom, kdo by se takhle detailně zabýval historií jednotlivých domů, takové údaje většinou zajímají genealogy v souvislosti s jejich rodopisným bádáním a potomků lidí, kteří se před rokem 1945 narodili v Sekerách a žijí na území ČR je asi jen velmi málo. Já se sice snažím shromažďovat údaje k jednotlivým domům obce, ale nebydlím v regionu – tím jsem i vzdálená od přímého zdroje informací, takže to jde jen pomalu. Nevím ani jaké období Vás zajímá, po roce 1945 nebo starší? Napište mi přímo na můj e-mail: larova/zavinač/seznam.cz jaké období a proč Vás zajímá. Pokusím se nějaké údaje zjistit.
Marie Lárová

Tři Sekery

O. P., 28. 8. 2011 19:00

Minulý týden jsem navštívil Tři Sekery za účelem výzkumu na svoji bakalářskou práci, kterou plánuji psát o proměnách pohraničí ve 2 polovině 20 století se zaměřením na společenský život, tradice a lidovou kulturu. Byl jsem velmi mile překvapen jelikož jsem zjístil, že i v pohraničí jsou místa, na kterých je vidět, že si k nim lidé našli vztah. Necítil jsem zde onu jistou míru vykořenění, kterou jsem mohl vidět např. na Severní Moravě, v okolí Chebu či na pomezí Jižních čech a Moravy. Můj dojem ze Tři Sekečr je tedy velmi pozitivní - byla radost provádět výzkum na takovémto místě plném ochotných lidí. Myslím také, že se obyvatelé obce (alespoň ti, se kterými jsem mluvil) dokázali vypořáddat s německou minulostí obce a místo házení klacků podnohy jsou ochotni komunikovat s potomky původních obyvatel, kteří do TS jezdí vzpomínat na místo svých předků a vytvořili si pomník na místním hřbitově. Negativa mě žádná nyní nenapadají - určitě nějaká jsou avšak při své krátké návštěvě jsem je nestačil pochytit:)

Díky za fota a pěkný stránky.

Karel Cuchal, 11. 8. 2011 12:15

Moc pěkný fota a stránky. Jen tak dál! Vzpomínky jsou jako milá pohlazení, ale život (a to co ještě můžeme ovlivnit či změnit) je DNES a TEĎ!
KC - Hradec u Stoda

Vzpomínky na Slatinu

Čáp Mirek, 21. 6. 2010 11:06

http://ps-slatina.rajce.idnes.cz/Slatina
Sraz veteránů ze dne 18.6 - 20.6.2010

vzpomínka na Tři Sekery

Pohořálková (Neumannová), 4. 3. 2010 20:06

Maruško,na tyto stránky jsem zabloudila úplně náhodou a byla jsem hodně mile překvapena,že se taky někdo věnuje historii,ale i současnosti této obce.Prohlédla jsem si všechny fotky co tu jsou a zavzpomínala,když jsem taky v 66/67 a 67/68 navštěvovala sekerskou školu.
Je to prostě úžasný a přeji další hezké fota ze Tří Seker a okolí.

Je to pastva pro oči a ducha

Jaroslav Koucký , 24. 11. 2009 15:13

Jen diky vzpomínkám bratra který sloužil nedaleko Třech Seker jsem vstoupil na tyto stránky a nelituji. I já dva roky poznával krásu Českého lesa u Lesné . Mnohé obce nemají takové oficiální stránky jako jsou Vaše Maruško. Je to paráda. POKRAČUJ. Děkuji . Koucký -Semily

Veliký obdiv a hluboká úcta...!!!

Ing. Jiří Vondrák, 13. 11. 2009 23:36

Vážená paní Lárová.
Přišel jsem k těmto krásným stránkám opravdu jako "slepý k houslím", když jsem si chtěl upřesnit něco z dramatu V.Havla "Zahradní slavnost", a tento název zadal do vyhledávače. Jednou z nabídnutých stránek byla i ta Vaše, protože se tady "zahradními slavnostmi" také zabýváte..
Mohu Vám říci, že jsem prošel všechno, co zde o obci (obcích), ke kterým musíte mí výjimečný vztah, uvádíte. A musím Vám také napsat, že něco tak úpřímného, politicky absolutně neovliněného, jsem snad ještě neviděl.
Blahopřeji Vám k dosaženému výsledku, skláním se před Vaší prací, a přeji Vám mnoho dalších úspěchů v této nezištné činnosti.
Ing. Vondrák, Hradec Králové

Jsem pravidelný návštěvník

Vlasta Wilhelmová, 30. 5. 2009 23:30

Vždy najdu něco nového.Maruško dík a patří Ti můj velký obdiv.Vlasta

Kráááááásne stránky

Iveta, 17. 4. 2009 21:03

Ahoj Maruška! Klobúk dolu. Je to super. Nádhera. Krásna pamiatka na rodný kraj. Teším sa na ďalšie fotky a príbehy. Budem pravidelne sledovať a odkaz vložím aj na moje stránky.

Držím palce

Karel Jirmann, 15. 4. 2009 22:04

Zdravím Tě a držím palce.Každý den se dívám co je tu nového a ono to přibývá a to je dobře.Jsou tu fotky které jsem ještě neviděl takže se těším na další.
O stránkách povím známým ještě se o nich moc neví.
Díky Karel

Velká Pochvala

Vlasta Wilhelmová, 12. 4. 2009 18:48

Maruško,musím Ti to moc pochválit,stránky se povedly a držím Ti pěstičky,aby stránky jen kvetly.