Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 5. 2013

Kde to je – zhodnocení

 in-vera202.jpg

Jak jsem již minule avizovala, přerušuji psaní těchto příspěvků. Důvodů je hned několik. Prvním z nich je, že pomalu docházejí náměty, i když ještě je z čeho čerpat, dalším je, že se teď intenzivně věnuji jinému tématu. Nastudování a zpracování materiálů zabírá hodně času, takže ostatní aktivity odsouvá do pozadí.

Ale zpět k této sérii. Před rokem, když jsem zveřejnila první fotku, byla jsem plna očekávání, jestli i vy, čtenáři těchhle stránek se aktivně zapojíte. Děkuji hlavně Karlovi, který byl v tomto směru nejaktivnějším. Věděl si rady skoro s každou otázkou, pomohl tam, kde jsem já tápala. Děkuji i všem ostatním, kteří přispěli svým typem, svou poznámkou, či jakkoli jinak. Občas jsem zaslechla: „Škoda, že se nezapojí víc lidí.“ I já bych byla radši, ale říkala jsem si, i kdyby to měl číst jeden jediný člověk a přinášelo mu to potěšení, radost, poznání …. , tak v tom budu pokračovat a stojí to za to. Kladné ohlasy, jsem měla i z osobních setkání od lidí, kteří nejsou pravidelnými čtenáři těchhle stránek, nebo „nejsou na psaní“. 1img_0099.jpg

Můj velký dík patří i všem těm, kteří mi poskytli dobové fotky. Bez nich by to nešlo. Vždy, když jsem někde klepala na dveře a pídila se po starých fotkách, tak jsem slyšela: „A co bys chtěla?“ „Já nevím, mě zajímá cokoli,“ odpovídala jsem. A když už jsem stála u „krabice od bot“ nebo alba se starými fotkami na stole, bylo vyhráno.

Některé fotky mi udělaly mimořádnou radost. Byla to například fotka hospody z roku 1920 (otázka č. 25). Tu v dobovém tisku našla Tamara Vokounová. Díky aktivitě starostky, jsme mohli poznat i podobu hospody těsně po její rekonstrukci, fotku získala od pana Hellingera - velkého příznivce Tří Seker. Podobnou radost, mi udělala i fotka domku na Eliášově haldě (otázka č.22), tu mi přinesl Jirka Černý. Myslím, že u otázky č. 24 se podařilo vyvrátit, že fotka je spojena s továrnou ve Třech Sekerách. Takhle bych mohla pokračovat dál a dál.img_0028.jpg

Určitě existuje řada fotek, na kterých je zachycená stará podoba Třísekerska. Jen je potřeba ty fotky najít, teď zatím leží zapomenuté v šupleti, krabici, albu či kdoví kde. Až zase přijedu do Seker, zase na nějaké dveře zaťukám. O dobové fotky mám stále zájem.


 


 


 


 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář