Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 7. 2012

Kde to je 10 - odpověď

vera278.jpg Určit místo, kudy prochází průvod, je tentokrát i pro mě velmi těžké. Mám sice jeden typ, ale žádnou jistou. Abyste si mohli fotku lépe prohlédnout, vkládám ji i do souborů fotografií, kde je přece jen trochu větší náhled. Pro své typy máte opět prostor u toho příspěvku. Poraďte, do kterých míst v obci mám tuhle fotku zařadit.

Foto archiv V. Podhaiská

 

Na dnešní otázku: „Kde to je,“ i já odpovídám s určitou dávkou nejistoty. Pokud bych se mýlila, tak mě Karel Jirman určitě opraví nebo doplní. Takže podle mě průvod prochází kolem domu, ve kterém dřív bydleli Rohanovi. Většina Sekeráků si určitě pamatuje hlavně jejich nejstaršího syna Bohumila, kterému se neřeklo jinak než Umba. Ale o něm někdy jindy. Druhý dům, který je v pozadí je dvoubytový dům, ve kterém bydleli Zahradníkovi a Prokopovi.ts-d029-2010-029p1010306.jpg Paní Prokopová v domě žije dodnes. Domek po Rohanových už je zbouraný a na pozemku vyrostl dům nový. Průvod prochází oproti současným zvyklostem v protisměru. Dnes většinou průvod vychází od továrny ke středu obce, tenhle průvod jde od středu obce směrem k továrně. Pravděpodobně směřuje do evangelické modlitebny.

Na fotkách je dům, ve kterém bydlí paní Prokopová a nově postavený dům na pozemku, na kterém stával dům Rohanových. ts-d027-2012-028p1010493-rohan.jpg

Foto: M. Lárová

 

Náhledy fotografií ze složky Průvody

Komentáře

Přehled komentářů

Kde to je 10

Karel Jirmann, 16. 7. 2012 15:20

Pro mně je to jasné ale tipovat nebudu.Zkuste to někdo jinej !

Re: Kde to je 10

Marie, 16. 7. 2012 16:07

Teď jsem dopsala sáhodlouhý komentář a špatně jsem ho odeslala. To naštve.
Karle děkuji za reakci. Jsem ráda, že víš přesně, kudy průvod prochází. Já doufám, že můj typ je také správný, ale zatím ho prozrazovat nebudu. Stále zatím věřím, že ještě někdo zareaguje.

Své typování si ale ověřím: Průvod jde po hlavní silnici, která vede obcí. Cihlový dům v popředí už nestojí a průvod jde v protisměru oproti současným zvyklostem. Je to tak?

Re: Re: Kde to je 10

Karel Jirmann, 16. 7. 2012 16:29

Ano přesně tak.