Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 7. 2012

Kde to je 12 - odpověď

Na dnešní fotografii je dům, kterému se říkalo „U zeleného stromu“. V patře domu, ve výklenku byl namalovaný obraz s motivem pověsti o založení Tří Seker. 0-img_0047.jpg Podle některých zdrojů byl dům postaven právě v místech nálezu rudy a stál tady i strom, který byl označen třemi záseky. Dům patřil k největším budovám v obci. Na fotografii je jen malý výřez, aby určení místa bylo přece jen trochu ztíženo. Přesto si myslím, že pro pamětníky je to velmi jednoduchá otázka: Kde to je?

Dnes jsem překontrolovala, že jsou povoleny komentáře, takže to není jako minule, kdy jsme na povolení komentářů zapomněla. Svoje typy tedy můžete připojit, přímo k tomuto příspěvku.

Foto: archiv L. Hrdinková

Pro pamětníky jednoduchá otázka. Skutečně se jedná o "Hospůdku u Růženky" o její starý kabát. V sedmdesátých letech došlo k přestavbě do současné podoby.  1-p8041511.jpg

Foto: M. Lárová

 

Komentáře

Přehled komentářů

Je to ....

Dáša Strnadová, 30. 7. 2012 18:20

Ahoj Maruš, řekla bych, že je to naše hospoda ve Třech Sekrách. Nic jiného to být nemůže. A ten znak fakt maloval pan Trojan. Béďa ví.

Re: Je to ....

Marie, 30. 7. 2012 18:52

Dášo děkuju za reakci, vždy mě moc potěší, když někdo reaguje. U starostky je předpoklad, že by svou obec měla znát, já ale zatím nic potvrzovat - ani vyvracet nebudu. Svou odpověď si nechám až na sobotu. Odpověď bych měla zveřejnit přímo ze Seker, chci tam k vám přijet na Zahradní slavnost a zase vidět všechny známé.

Doplnění

Podhajský, 28. 7. 2012 10:14

" Znak" ve výklenku maloval pan Trojan.

Re: Doplnění

Marie, 29. 7. 2012 13:33

Děkuji za doplnění. To jsem nevěděla.