Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 8. 2012

Kde to je 16 - odpověď

1-vera191.jpgPro dnešní otázku bylo velmi složité vybrat takovou fotografii, aby nebylo hned jasné, o jakou budovu se jedná. I když pamětníkům se určitě hned vybaví, která budova v obci byla proti nepříznivým povětrnostním vlivům chráněna eternitem. Snažila jsem se udělat co nejmenší výřez z fotky, abych identitu domu přece jen trochu ztížila.

Poznáte budovu z fotografie? Víte kde to je?1-vera193.jpg

Dobové foto: archiv Věra Podhaiská

Současné fotky: M. Lárová

 1vera193.jpg

 

 

Pro pamětníky to byla velmi jednoduchá otázka. Tahle budova patří k nejvíce foceným objektům v obci. Každý, kdo absolvoval výuku ve 1vera191.jpgzdejší škole, fotku s touhle budovou má. Ano jedná se o budovu školy. Fotografie pochází z období těsně před rekonstrukcí. Z čelní stěny zmizel ten ošklivý eternit, který dříve školu chránil před povětrnostními podmínkami. Vchod do školy chrání prosklená přístavba, změnilo se rozdělení tříd, sborovny, kanceláře ředitele, družiny i jídelny. Zlepšilo se i sociální zázemí, zvětšila okna.

1-p1010757.jpgŠkola je udržována ve skvělém stavu. Chodby zdobí pestrá výzdoba, fotky z aktivit školy.

Dnes je 1. září, v pondělí žáci opět usednou ve školních lavicích. Budou mezi nimi i ti, kteří do školy půjdou poprvé. Moc přeji všem – prvňáčkům i těm ostříleným, aby se jim ve škole líbilo, aby je bavilo učení, aby měli skvělé učitele.....

Tak školáci jen samé dobré známky. A učitele nezlobte (nebo jen tak ts-d079-2012-202p1010331.jpgmalinko, aby o vás věděli, že tam jste)!

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář