Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 9. 2012

Kde to je 20 - odpověď

 vera053.jpg

Stejně jako minulý týden, mě zajímá, u kterého z Třísekerských rybníků byly pořízeny tyto fotografie. Tentokrát to není jen o letním slunění, ale i o možnostech zimního využívání rybníku. Dávám sem tři fotky, doufám, že na všech je stejný rybník. Stoprocentní jistotu nemám, takže pokud tomu tak není, napište mi, abych vše uvedla na správnou míru. vera800.jpgUrčitě z mých slov cítíte, že i já trochu tápu, ale snad jsem rybník určila správně. Víte i vy, kde to je? img_0075.jpgBohužel fotografie jsou dost nekvalitní. Pokud vlastníte fotky kvalitnější, přivítala bych jejich zaslání.

Fotky: archiv Dagmar Strnadová a Věra Podhaiská

Ano, Karel Jirman má opět pravdu. Fotografie jsou pořízeny u rybníku Ptačí mlýn. Jen jsme si nebyla úplně jistá, jestli je tam pořízena i ta zimní. Podobnou fotku jsme měli doma i my a táta určitě říkal, že je z Ptačího mlýna. Pro jistotu jsem si to dnes šla k bývalému rybníku ověřit. Nebyla jsem si jistá, jestli je možné, aby bylo vidět pozadí lesa. p1016360.jpgDen před tím jsem byla u rybníku v Chodovské Huti a tam bylo vidět stejné pozadí – po levé straně okraj lesa, jako na staré fotce. I když jsem u Ptačího mlýna nemohla  pořídit fotku z plochy bývalého rybníka a fotila jsem kousek za rybníkem, jde na fotce vidět okraj lesa podobně jako na fotce dobové. Jsme přesvědčena, že i zimní fotka byla pořízena z rybníka u Ptačího mlýna. Pokud by tomu tak nebylo, přidejte k tomuto příspěvku komentář se svým názorem. Pohled na bývalý rybník je opravdu nevábný. p1016352.jpgMísto je zarostlé náletovými rostlinami, půda bahnitá. Jen voda z Huťského potoku, protéká více méně stejným korytem jako kdysi. Ale abych jen nekritizovala! Musím pochválit ty neznámé, kteří se snažili udělat alespoň částečnou prořezávku.

Foto M. Lárováp1016353.jpg

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kde to je 20

Karel Jirmann, 23. 9. 2012 20:14

Ahoj .Je to určitě Ptačák dnes zničený lidskou hamižností a blbostí.Je už k nepoznání.Když jsem chodil do školy v Sekerách někdy jsme se tam koupali s panem učitelem Škrdlantem.V rybníce byly ryby a hodně velkých perlorodek.Později jsem tam chodil lovit kachny - samozřejmě divoké. Je ho škoda-škoda-škoda!

Re: Kde to je 20

Marie, 23. 9. 2012 22:32

I já tvrdím, že "ptačáku" je škoda! Taky jsem tam ráda chodila - měla jsem to kousek. A to co je tam dnes ..... Škoda mluvit!