Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 10. 2012

Kde to je 24 - odpověď

vera042.jpg 

Dnes nepřináším fotku z Třísekerska, dnes jsme se spolu s třísekerskými vydali na výlet. Poznáte místo, kam se vypravili? Něco více k tomuhle výletu napíšu někdy příště, teď bych vám moc napověděla. Věřím, že i tak se jedná o lehkou otázku. Stavby, které na fotkách jsou, jsou známé z různých pohlednic. Víte, kde to je?

Jedna z fotek není příliš kvalitní, byla dost poškozená, ale je na ní vidět jedna stavba, která vám pomůže určit místo, na které se vera048.jpgptám.

Foto: archiv V. Podhaiská

 

Kdo poznal Sněžku – tipoval dobře. V padesátých letech se tam sekerští vydali na výlet. Poznali nejen nejvyšší horu Čech, ale pro některé to byla možnost setkání se s příbuznými a známými ze Slezska. Více: zde

p8202720.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Nápověda

Marie, 22. 10. 2012 16:52

Dcera Romana, se opět zajímala, odkud pochází tahle fotka. Říkám ji: „Tohle není ze Seker, to jsou sekerští na výletě.“ „A kde?“ „Ty to nepoznáváš?“ divím se. „A měla bych?“ „Určitě,“ ujišťuji Romču. „Kde to je?“ Ptá se znovu. „Ne, to je tady někde?“ „Ano, je to kousek od nás,“ snažím se ji napovědět. „Jakože tady od nás, tady co bydlíme?“ Diví se. „Ano, dokonce jsi tam chtěla dnes jet, jezdíš tam často.“ Dívá se na mě udiveně. Udává lokalitu, kam chtěla jet na výlet. „Ano,“ souhlasím. „Ty to fakt nevíš?“ Nepřestávám se divit. Nakonec jsem si to místo musela určit. A to jsem si myslela, jak to bude jednoduché. A nepozná to ani má dcera, která do té oblasti jezdí velmi často! Takže moje nápověda: Místo, na které se ptám se nachází v Královehradeckém kraji.