Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 11. 2012

Kde to je 26 - odpověď

 4hus086a.jpg

Tentokrát jsem zvolila fotku s místem, které je dost známé a odpověď by měla být snadná. Víte kde to je. Domky po pravé straně dnes již nestojí

 

Když jsem psala, že to je lehké, použila jsem ještě neoříznutou fotku. Je to výřez ze staré pohlednice, která je poměrně známá, proto jsem otázku považovala za lehkou. Pak jsem si to rozmyslela a udělala jsem lehký ořez fotky a trochu to ztížila. ahus086a.jpgCelý pohled vkládám až dnes. Karlova znalost Tří Seker je ale na tolik velká, že se nenechal zmást a místo poznal (ale jak sám poznamenal, bydlel vlastně naproti). Jsou to skutečně domky, které stály před evangelickou modlitebnou – pohled směrem k továrně. 1p1010227.jpgA takhle to na stejném místě vypadá dnes.

.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Karel má pravdu

Dáša, 9. 11. 2012 19:09

Já bych řekla, že ten Karel má zasejc praudu. Pultarovi byli moji prarodiče a v těch místech bydleli. Já už si to nepamatuji, ale Karel by mohl.

Kde to je 26

Karel, 8. 11. 2012 0:06

Tak mně to vůbec nepřijde jako snadné.Už to v téhle podobě málokdo pamatuje.Myslím si že to je proti evang.modlitebně kde jsem jako malej kluk bydlel.V tom zadním domku bydlela babička Valtová.Lezl jsem ji na švestky a ona mě schazovala ze stromu. Dnes tady postavil dům pan Zugárek.Ty bližší dva domky už tak nepamatuju. Mezi nimi byla cesta k dalšímu domku kde bydleli Pultarovi.Chodil jsem tudy denně do školy. Ale už si říkám jak je všechno jinak a jestli to vůbec byla všechno pravda.

Tak jsem to poznal -nebo né?

Re: Kde to je 26

Marie, 8. 11. 2012 7:13

Když jsem psala, že je to snadné, byl na fotce ještě vidět jeden dům v pozadí. Já jsem nakonec tu fotku trošku ořízla, abych určení správného místa trochu ztížila. Snímek je ze známé staré pohlednice, i proto jsem to považovala za lehčí otázku. Je ale pravdou, že když se člověk dívá na staré domy, které už nestojí a všechny jsou si tak trochu podobné, nemejí něco atipického, je jejich určení vždy těžké.
No a teď k tomu potvrzení nebo vyvrácení tvého typu: V části, kterou jsem z toho původního pohledu dala pryč, je vidět vlevo nahoře dům, který je nápadně podobný domu, ve kterém bydlíš. Takže, tohle je odpověď, abych nemusela přímo říkat jestli ano nebo ne, aby ostatní ještě mohli přemýšlet, jestli tenhle typ je ten správný.