Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 2. 2013

Kde to je 42 - odpověď

1img_0004.jpg 

Stejně jako minulý týden také dnes budeme pátrat po místě z okolí Tří Seker. Ani tentokrát nevím, kde to je. Vy to víte? Vkládám fotku i do fotogalerie, abyste si ji mohli prohlédnout ve větším rozlišení.

 

Ještě včera jsem psala, že k téhle fotce nemám odpověď, ale Karel pomohl s určením místa. Dívky na fotce, by měly být u pramene na Jedlové – Tanavegu. Z tohoto záběru bych to určit neuměla.

Na pramen mám řadu vzpomínek, dlouhá léta jsme pro něj jezdívali a pili ho doma. Nezapomenutelné jsou i střevní potíže, které měly děti, když jsme na Jedlové stanovali a pramen pili ve větším množství. A v neposlední řádě jsem kvůli lahvi, ve které byl pramen, který jsem si nechala dovézt domů do Dvora Králové, nabourala auto.

 

Náhledy fotografií ze složky Zapomenuté okolí obce

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kde to je 42

Karel, 3. 3. 2013 20:41

Je to kyselka na Jedlové,pojmenovaná v roce 1920 jako Kristův pramen.Všichni ji známe a rádi ji pijeme protože je dobrá a ještě pořád zadarmo- snad navždy. ?

Re: Kde to je 42

Marie, 3. 3. 2013 21:09

Že jsou na té fotce holky u pramene, mě vůbec nanapadlo. Pořád jsem se na tu fotku dívala, že je to nějaká bouračka z okolí. Teď když jsem se na tu fotku podívala podrobněji, vidím kalíšky i studánku.
Karle díky za nápovědu.