Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 3. 2013

Kde to je 45 odpověď

1img114.jpg 

Určení místa z této dobové fotky bude určitě snadné. Fotku jsem vybrala především proto, že doplňuje miniserii průvodů, kterou jsem již zveřejnila dříve. Fotku jsem získala od Tondy Belance, paní Belancová jde včele průvodu a nese dožínkový věnec. Víte, kde to je?

Foto: archiv A. Belanec

 p1010449.jpg

V komentářích bylo místo popsáno výstižně. Průvod jde směrem od továrny a fotograf stál asi na rozcestí hlavní silnice a odbočce k Pechům. Na fotce je zachycena část plotu kolem zdravotního střediska. V pozadí jde vidět Drmoulský les. Na současné fotce je sice zachyceno místo, kudy tehdy průvod šel, ale foceno je to v opačném směru, tedy od továrny do vsi.

Foto: M. Lárová

 

Komentáře

Přehled komentářů

Už vím...

Dáša Strnadová, 20. 3. 2013 15:25

Já se domnívám, že průvod jde od továrny ve Třech Sekerách a v tomto místě už míjí plot u budovy zdravotního střediska. Je to tak ? Dáša

Re: Už vím...

Marie, 20. 3. 2013 17:50

... no býval tam takový dřevěný plot, tak by to mohla být pravda.

Re: Re: Už vím...

Karel, 20. 3. 2013 21:25

Ahoj.Dášo je to tak.Ten kdo tu fotku pořídil byl asi na odbočce k Pechům a byl výš asi na nějakém voze nebo traktoru.Tím ale že byl výše tak v levé části fotky zachytil pole i les za továrnou směr Drmoul.
Ale co to bylo za kapelu,místní to určitě nebyla.

Re: Re: Re: Už vím...

Marie, 20. 3. 2013 22:00

Je to tak Karle, je to focené z výšky. A není to jediná stará fotka zachycená z výšky. Všimla jsem si to u řady dobových fotek, že fotografové museli být někde ve výšce. Buď lezli po stromech, střechách, nebo snad s sebou nosili štafličky?