Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 5. 2013

Kde to je 52 - odpověď

 

0061.jpg

Jak ten čas letí. Před rokem jsem se poprvé ptala „kde to je?“ Měla jsem připraveny fotky tak na 3 měsíce a předsevzetí, že bych chtěla u tohoto tématu zůstat alespoň rok. Jsem ráda, že se to podařilo. Dnes pokládám tuhle otázku naposledy. Opět jsem zvolila dům známý, je známý tolik, že jsem se rozhodla jeho identifikaci trochu ztížit. Původní fotku jsem lehce „zdeformovala“, a postupně budu fotce vracet její původní podobu.

 0063.jpg

 

Na fotce je bývalé stavení čp. 64 v osadě Kamenec. Dům se zapsal do podvědomí jak původních německých obyvatel, tak dosídlenců po roce 1945.

Do roku 1945 v domě bydlel Josef Gotllick zvaný Wutschka. U stavení byla malá zvonička, kde byl zavěšený malý zvonek, původem z paulánského kláštera ve Světcích u Tachova. Po válce se do stavení ze Slovenska přistěhoval pan Kotera, s ním v domě bydlela Alžbeta Minthálová zvaná Kotěrka. Kotera se po čase vrátil zpět na Slovensko, ale Alžbeta tady dál žila sama, bezdětná. Na Kamenci v té době bydlela ještě rodina Burešů a Hrubešů.

Příběh o tomhle stavení napsal Pavel Vondráček, nazval jej: I dřevěné domy v Čechách umírají.

 5.jpg

 

0064.jpg

 

0064a.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář