Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 8. 2012

Kdo to je 13 - odpověď

1-img_0069a.jpgPoznáte paní v šátku? Žena, její jméno zaslechl určitě každý sekerák, ale znáte její podobu? Na Třísekersko se přistěhovala ze Slovenska. Víte jak se jmenuje.

Ano skutečně se jedná o paní Alžbetu Mithálovou. Když jsme to jméno řekla v Sekerách před Monikou, reagovala: "Tu neznám, o ní jsme neslyšela." "A co takhle Kotěrová?" ptám se. "Jo, o ní jsem slyšela." Tak to je ona. Alžbeta Minthálová alias Kotěrová, alias Kotěrka. Paní Minthálová bydlela na Kamenci, ve starém dřevěném domku. Přistěhovala se sem k panu Kotěrovi a podle něj se o ní mluvilo jako o paní Kotěrové. V době, když spolu žili, nebylo běžné tak jako je tomu dnes, aby spolu partneři žili, aniž by byli oddáni. Proto je asi většina vesničanů považovala za manžele.

Dnes nemůžu přidat, žádnou další fotku, protože jinou nemám. Jsem velmi ráda, že jsem tuhle fotku našla v archivu mé tety Věry Podhajské a mohla jsem onu "pověstnou Kotěrku" představit i těm, kteří ji už nemohou pamatovat.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kde to je 13

Karel Jirmann, 9. 8. 2012 19:37

Ahoj. Je to paní Mintálová. Je to vyfocené asi na Kamenci na dvoře u Burešů .Ten rozkvetlý bolševník za paní Mintálovou je toho důkazem.Tam ho bylo plno.
Paní Burešová již nežije a paní Mintálová asi taky.
Byly to jak vzpomínám hodné a moc pracovité ženy.

Komentáře

Marie, 7. 8. 2012 0:21

Pro tento týden jsem zkrátila termín, správnou odpověď se jménem ženy v šátku budete znát už v pátek ráno. Ve stejný den položím opět novou otázku. Mám před sebou dovolenou, tak musím trochu přizpůsobit i mé příspěvky na těchto stránkách.