Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 11. 2012

Kdo to je 27 - odpověď

 2.jpg

Po dvou těžkých otázkách, je snad tahle doopravdy lehká.

Dnes se ptám na jméno ženy, významné osobnosti obce. Je rodačka ze Tří Seker, tam chodila i do mateřské školy – holčička s kočárkem. Naše neznámá se může ve vztahu k obci pochlubit minimálně jedním prvenstvím a jedním „nej“. Víte, jak se jmenuje žena z fotografie? Od koho mám fotky zatím prozrazovat nebudu, to bych vám příliš napověděla.1.jpg

Foto archiv Dagmar Strnadová a Bedřich Podhajský

 

 

Věděla jsem, že tahle otázka těžká nebude (i když jsem se ji snažila ztížit výběrem fotek). Starostku obce Dagmar Strnadovou jste bez obtíží poznali.

A jaké prvenství je spojeno s jejím jménem? Je historicky první ženou, která stála v čela obce Tři Sekery. dscn0685.jpg

Protože je zatím jedinou ženou v čele radnice, je logicky i nejdéle působící ženou v čele obce. A toto nej ji patří i mezi muži, ve funkci působí (jak zmiňoval Karel) již 22 let. To druhé nej, nemám stoprocentně ověřené za celou existenci obce, ale v období po roce 1945 do současnosti je nejdéle působící čelní představitelka obce.

Foto: B. Podhajský

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kdo to je 27.Zapeklitá otázka.

Karel 1, 14. 11. 2012 22:58

Tak tahle otázka také není zrouna nejlehčí (víte jak se jmenuje žena z fotografie), tu ženu nepoznám to věru nevím ale ta holčička s kočárkem na té horní fotce tak to je Dáša Jirmanová ,sama mi to potvrdila a ta vpravo z brejličkama tak to by mohla být Drahuška Kocábová.Ta spodní fotka tak ta je jednoznačná.Je to taky Dáša Jirmanová.Když jsem se jí poptával co to dělá a má při tom takový divný posez tak mě usadila odpovědí,,pleju zahrádku''.Takže asi myslíš Dášu Strnadovou.Jinak jsem zvědavý na to prvenství a na to nej,já to trochu tuším ale žádné statistiky nevedu tak nevím.Tvoje stránky pravidelně dá se říct denně sleduju těším se s čím přijdeš novým já ale nejsem starousedlík tak se nezůčastňuju páč nevím.Musím Ti poděkovat děláš to moc hezky dozvídám se spoustu nových věcí o obci a o dění v ní.Díky Karel.

Re: Kdo to je 27.Zapeklitá otázka.

Marie, 17. 11. 2012 0:01

Karle, dávala jsem si velký pozor, abych se neptala "jak se jmenuje, žena z fotografie". Uvědomovala jsem si, že by to mohlo být zavádějící vzhledem k fotce z mateřské školky, na které jsou samé děti a jejich učitelka paní Černá.

Kdo to je?

Vlasta , 11. 11. 2012 18:05

S určitostí je to Dáša Strnadová.

Re: Kdo to je?

Marie, 12. 11. 2012 11:28

Vlasto, tvrdíš to dost přesvědčivě! Že by to byla pravda?

Re: Re: Kdo to je?

Vlasta, 16. 11. 2012 21:31

Maruško,já v ní vidím prostě strýce,nezapřou se.

Kdo to je 27

Karel, 14. 11. 2012 21:45

No já tam vidím naši druhou mámu - už to bude 22 let.