Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 1. 2013

Kdo to je 37 - odpověď

 1rekonstrukce-hrbitova-19830313.jpg

Tentokrát jsem se rozhodla, pro malou změnu a ptám se na jména mužů na fotce. V čase pořízení fotky, to byli mladí kluci – dnes je to jinak ….. K použití této fotky mě vedly dva důvody. Jednak se mi ta fotka líbí a muži patří ke známým osobnostem. Za druhé bych této příležitosti chtěla využít k výzvě pro zaslání dobových fotek s tematikou, jak jsme v obci žili, čím jsme se živili, s čím si hráli, když jsme byli malí..... Otevírám tenhle široký tematický záběr. Už mám několik fotek kočárků s malými dětmi z různých dob, oblíbené bylo taky focení u motorky. Zajímavé by bylo i porovnat jízdní kola, lyže, brusle ….. Určitě někdo má třeba fotky ze žní, sekání obilí, mlácení na mlátičce, nebo kombajny na poli ….. Radost mi určitě udělá každá fotka z doby více či méně minulé.

Pokud tedy máte doma zajímavé fotky, které by zaujaly i ostatní pošlete mi je na můj e-mail: larova(zavináč)seznam.cz nebo mi zašlete kontakt na sebe, abych si je mohla  půjčit a oskenovat.

Ale zpět k fotce – znáte jména mužů zachycených na této fotografii?rekonstrukce-hrbitova-19830311a.jpg

 V první řadě dnes musím poděkovat Karlovi za komentář, protože bych jinak označila pány na fotce špatně. Od první chvíle, kdy jsem tuhle fotky viděla, jsem si myslela, že to je Mirek Cuchal a Willi Laštuvka. Dokonce jsem i na Karlův komentář reagovala, že je to jen poloviční pravda. Pak jsem se radši podívala na fotku podrobněji a zjistila jsem, že jsem se mýlila a Karel měl pravdu stoprocentní. Takže na fotkách s kšiltovkou na hlavě je Mirek Cuchal a tím druhým mužem je Venca Novák.

Fotografoval: Bedřich Podhajský

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kde to je 37

Karel, 23. 1. 2013 20:20

Tipuji Na kolečku sedí Miroslav Cuchal veze ho Venca Novák

Re: Kde to je 37

Marie, 23. 1. 2013 22:19

Z 50% je odpověď správná.