Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 11. 2014

Boty na stromě

pa259701a.jpgS Jitkou a Věrou jsme si vyšly na odpolední krátkou procházku. Tedy původně byla krátká, ale nakonec tomu bylo jinak. Vyšly jsme směrem ke hřbitovu, že se projdeme po nové cestě k Tachovské Huti, ale pokračovaly jsme novou cestou do Chodovské Hutě a když už jsme byly tady podíváme se i na novou cestu v Plánské Huti, já totiž nešetřila kritikou na výsadbu stromů, podél této cesty. Cestu jsme prošly a odtud už to vlastně máme jen kousek ke Kajetánu, zamířily jsme tedy k lesu.

pa259712.jpgNa kraji lesa Jitka povídá: „Tady by měly být boty na stromě.“ „Boty na stromě? No a co?“ Nepřišlo mi to až tak mimořádné. „No tady kousek, na rozcestí. pa259723.jpgVlastně ani nevím, jestli tam ještě jsou.“ Jdeme dál, rozhlížíme se po stromech. „Jsou tam!“, rozzáří se Jitka. A opravdu na jednom ze stromů vysel pár pracovních bot. „Ty sem dal pan Vrzal, když se otevřela hranice, jako symbol, že už se přes ní může volně chodit.“ Boty tady visí přes dvacet let, jsou zachovalé a škoda, že si jich jen málokdo všimne a hlavně že nezná důvod proč tam jsou.

pa259721.jpgI my jsme mohly pokračovat dál do míst, která před 25 lety byla obehnána dráty, plná všelijakých nástražných pa259748.jpgzařízení. Došly jsme ke Kajetánu, sem chodívala hlídka pohraniční stráže, kousek odtud vedla signálka, nás tentokrát nic v pokračování neomezovalo, naopak dnes tady vedou značené turistické stezky a cyklotrasy. Užívaly jsme si krásy podzimní přírody, dívaly se po houbách a došly až k bývalé PS rotě, ta krátká procházka se prostě trochu protáhla.pa259760.jpg