Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 10. 2014

Výstava fotografií

 

pa049587.jpg8. října 2014 se jedno z mých velkých přání stalo realitou, v třísekerském kostele Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi byla výstava mých fotografií a fotek mého bratra Bedřicha. Dohodla jsem se starostkou obce paní Strnadovou, která zajistila výstavní panely a přípravě výstavy věnovala hodně ze svého času. Na výstavě byly záběry přírody třísekerska, pa049592.jpgzajímavých míst, také několik snímků z různých akcí konaných v obci, prostě taková všehochuť. Fotek mám nashromážděnou pěknou řádku, často si nechám udělat i velké fotky, tak bylo z čeho vybírat.pa049598.jpg

Na výstavu jsem vzala ještě několik šanonů s dobovými fotkami ze školy, ze Slezska, z továrny …. Chtěla jsem využít návštěvníků výstavy, aby mi pomohli doplnit chybějící údaje k fotkám, tak aby nezůstaly bezejmenné. Se zajímavým materiál přišel i František Jankovský, který našel při rekonstrukci domu originální dokument, navíc ve velmi dobrém stavu. Věřím, že jeho nález najde své uplatnění.

pa049593.jpgNejvíce návštěvníků bylo na zahájení výstavy, někteří na výstavu přišli cíleně, jiní se jen zastavili cestou kolem. Pro většinu z nich to nebylo jen prohlédnutí si vystavovaných fotek, ale i dobových fotek zavzpomínali na časy minulé. Příjemné bylo i setkání spa049595.jpg paní Hill. Podobně mě také potěšilo, když jsem se dozvěděla, že o jednu z fotografií má zájem jedna z návštěvnic. Myslím, že se dá shrnout, že se výstava vydařila, za její spolu zorganizování děkuji starostce i všem, kteří na fotky přišli podívat.