Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 2. 2013

Z černé kroniky starého Třísekerska

 

Rodinná tragédie roku 1875

V Chodovské Huti žil Antonín Pavlus. Byl podruhé ženatý. Z prvního manželství měl tři děti, s druhou ženou také tři. Pavlusovi bylo 54 let a sousedé ho vylíčili jako pilného muže, který žil ve spokojeném manželství a své děti miloval. Zvrat nastal 8. února 1875. Paulus vstal v noci ve 2 hodiny a sekerou se snažil ubít manželku i všechny děti. Křik manželky zaslechla sousedka Bachmanová a přiběhla na pomoc. Násilník utekl do lesa a posléze se šel sám udat k chebskému soudu. Zraněné ošetřil doktor Hrneček ze Tří Seker.

A proč Pavlus vraždil? Příčiny byly dvě. Své starší dceři z prvního manželství  slíbil věno  1000 zl. Ty peníze, ale neměl. Dále jeho jednání ovlivnilo to, že jeho syna přistihli při lesním pychu v panském lese, to pak mělo za následek, že ani otci již neumožnili získat práci.


 

K neobjasněnému úmrtí došlo v roce 1901

Tehdy, 23. října přišel do Hartmanova hostince jistý Bobot ze Slovenska. V hospodě dost holdoval pivu a nepohodl se s místními štamgasty. Po té co odešel z hospody, jej už nikdo neviděl. Četníci po něm začali pátrat, leč bezvýsledně. Až v listopadu 1901 bylo ve studni u Hartmanova hostince objeveno tělo muže. V něm byl identifikován právě pohřešovaný Bobot.


 

Chtěla zachránit tonoucího

 12. června 1915 odpoledne se 17letá dcera poštmistra Bely Fahrmerová a její mladší sestra koupaly v rybníce ve Třech Sekerách. Mezitím přijel k brodu plavit koně čeledín. Ten se dostal pod koně a začal se topit. Dívka výborně plavala, proto spěchala na pomoc. Muž se však dívky držel tak pevně, že oba se utopili oba.

(Přemýšlala jsem, o který rybník by se mohlo jednat a předpokládám, že to byl rybník na Makovně).

(Z dobového tisku posbírala Tamara Vokounová)